Instalacje fotowoltaiczne
Dla domu i biznesu

Instalacja fotowoltaiczna dla biznesu

Chcesz obniżyć rachunki za energię elektryczną i poprawić wizerunek firmy?

Wdrożenie instalacji fotowoltaicznej pozwala znacząco obniżyć opłaty za energię elektryczną, a dodatkowo przyczynia się do budowania wizerunku firmy jako proekologicznego, odpowiedzialnego społecznie biznesu. Instalacja fotowoltaiczna produkuje tzw. zieloną energię, przyczyniając się do zmniejszenia emisji CO2. Dzięki temu, firma postrzegana jest jako świadoma i odpowiedzialna ekologicznie. Korzystanie z nowoczesnych technologii wzmacnia wizerunek prestiżowego, otwartego na innowacje przedsiębiorstwa. Ekologia i innowacyjność znajdują się coraz wyżej na liście priorytetów klientów i kontrahentów.

Wypełnij formularz darmowej wyceny, a przedstawiciel INSTAPV skontaktuje się Tobą i przedstawi optymalne rozwiązanie. Możesz także skontaktować się bezpośrednio z naszym działem handlowym, który udzieli Ci wszelkich informacji, dobierze optymalną instalację fotowoltaiczną dla Twojego biznesu oraz bezpłatnie przygotuje wycenę.

Montaż paneli dla firm

Co zyskasz, dzięki instalacji fotowoltaicznej?

 • Oszczędności dla Twojej firmy – produkowany, darmowy prąd pozwala na pokrycie większości zużycia energii elektrycznej - system działa tak, by w pierwszej kolejności zużywana była energia słoneczna, a dopiero po jej wyczerpaniu płatna energia z zakładu energetycznego.
 • Możliwość magazynowania energii w sieci elektroenergetycznej  – instalacja fotowoltaiczna pracuje dla Ciebie nawet, gdy firma jest zamknięta. Jeśli nie zużywasz całej energii na bieżąco, nadwyżki wyprodukowanej energii elektrycznej przesyłane są do sieci i magazynowane. Właściciele mikroinstalacji o mocy do 10 kW za 1 kWh oddaną do sieci będą mogli odebrać z niej 0,8 kWh (za magazynowanie, zakład energetyczny zachowa dla siebie 20% energii),
  w przypadku instalacji o mocy od 10 kW do 50 kW za 1 kWh oddaną do sieci będą mogli odebrać z niej 0,7 kWh (za magazynowanie, zakład energetyczny zachowa dla siebie 30% energii)
 • Mniej podatku do zapłacenia – od dokonanej inwestycji możesz odliczyć pełną kwotę VAT (23%). Stanowi ona także koszt prowadzenia działalności, co pozwala obniżyć wysokość podatku dochodowego.
 • Niezależność energetyczną – instalacja fotowoltaiczna pozwala uniezależnić firmę od wzrostu cen prądu oraz zabezpiecza ją przed skutkami ograniczenia dostaw energii, co często zdarza się w okresie największych upałów, gdy sieci energetyczne są mocno obciążone.
 • Szybkie ROI - stopa zwrotu jest wyższa niż w przypadku lokaty bankowej czy wynajmu nieruchomości.
 • Wizerunek firmy odpowiedzialnej społecznie – firma postrzegana jest jako nowoczesne, świadome i odpowiedzialne ekologicznie przedsiębiorstwo. Rośnie jej prestiż na rynku.

Dodatkowe zalety Twojej instalacji fotowoltaicznej

 • Możliwość wykorzystania niezagospodarowanych powierzchni – i czerpania z tego dodatkowego zarobku.
 • Komfort eksploatacji – odpowiednio zaprojektowane systemy fotowoltaiczne są praktycznie bezobsługowe.
 • Cicha praca – w przeciwieństwie np. do wiatraków.
 • Niezawodność - panele fotowoltaiczne objęte są aż 25-letnią gwarancją wydajności.
 • Szybkie ROI – zwrot z inwestycji wynosi ok. 7-10 lat.
 • Elastyczność - system fotowoltaiczny składa się z modułów, dzięki czemu można go rozbudowywać według potrzeb.
 • Podniesienie wartości biznesu – gdy zechcesz sprzedać siedzibę firmy lub całe przedsiębiorstwo.

Dostępne formy finansowania

Przedsiębiorca może sfinansować zakup instalacji ze środków własnych lub skorzystać z atrakcyjnych form finansowania. Pomożemy Ci w uzyskaniu korzystnych warunków leasingu lub kredytu.

 • Leasing – umowa leasingowa często przewiduje korzystniejsze warunki od kredytu bankowego, a raty leasingowe, prowizje czy koszty ubezpieczenia zmniejszają podstawę opodatkowania firmy. To bezpieczne i wygodne rozwiązanie. Decyzja o przyznaniu leasingu jest bardzo szybka. Przedsiębiorstwo może rozłożyć koszty inwestycji w czasie, co korzystnie wpływa na jego płynność finansową i przepływ środków.
 • Kredyt - część banków wprowadziła do swojej oferty dedykowane, niskooprocentowane kredyty na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych.

Jak przebiega współpraca?

 1. Wypełnij formularz darmowej wyceny
  Dzięki danym zawartym w formularzu, nasz zespół projektowy może przygotować wstępne propozycje rozwiązań, dopasowanych do potrzeb Twojego biznesu. Następnie skontaktuje się z Tobą dedykowany konsultant i przedstawi ofertę.
 2. Umawiamy się na spotkanie
  Konsultant ustali z Tobą dogodny termin spotkania (w Twojej firmie) oraz udzieli Ci wszelkich informacji.
 3. Dokonujemy wizji lokalnej
  Nasz przedstawiciel przyjedzie do Ciebie, by sprawdzić możliwości techniczne montażu, przedstawić parametry optymalnej instalacji fotowoltaicznej (w oparciu o profil zużycia energii, który można uzyskać z Zakładu Energetycznego) oraz odpowiedzieć na wszelkie pytania. Następnie, na podstawie uzyskanych informacji i przeprowadzonej wizji lokalnej, przygotuje darmową wycenę i wstępny projekt.
 4. Wybieramy optymalny sposób finansowania i podpisujemy umowę
  Po zaakceptowaniu warunków i wyborze najkorzystniejszego sposobu finansowania inwestycji, nasz przedstawiciel - na miejscu przygotuje dla Ciebie umowę, a po wyjaśnieniu wszelkich wątpliwości i jej podpisaniu, przekaże zlecenie do dalszej realizacji oraz sprawdzi terminy montażu.
 5. Umawiamy termin montażu instalacji
  Termin wykonania prac montażowych zależy od warunków atmosferycznych oraz ilości aktualnie obsługiwanych zleceń, dlatego ustalona data może ulec przesunięciu o +/- 5 dni. Nasi monterzy przed przyjazdem do Twojej firmy poinformują Cię o dokładnym terminie rozpoczęcia prac.
 6. Montujemy i podłączamy instalację
  Czas instalacji zależy od jej wielkości zazwyczaj wynosi 2-6 dni, jednak może ulec wydłużeniu ze względu na trudne warunki atmosferyczne, uniemożliwiające prace na dachu. Po wykonaniu instalacji, nasi montażyści dokonają niezbędnych pomiarów oraz sporządzą odpowiedni protokół.
 7. Zgłaszamy instalację do Zakładu Energetycznego
  Nasz przedstawiciel nieodpłatnie pomoże Ci w przygotowaniu kompletnej dokumentacji, niezbędnej do zgłoszenia przyłączenia instalacji do sieci elektroenergetycznej.
 8. Rozpoczynasz produkcję własnej energii elektrycznej
  System jest bezobsługowy, co oznacza, że prąd produkuje się bez angażowania Ciebie czy Twoich pracowników. W przypadku jakichkolwiek problemów, zapewniamy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Warto wiedzieć

 • Wypełnienie formularza darmowej wyceny pozwala skrócić czas przygotowania oferty i umożliwia domknięcie wszelkich formalności przed montażem podczas jednego spotkania z przedstawicielem.
 • W ofercie posiadamy rozwiązania różnych dostawców, dzięki czemu możemy dopasować instalację oraz sposób jej montażu do indywidualnych potrzeb Twojej firmy.
 • Korzystamy z paneli oraz osprzętu wiodących, sprawdzonych producentów, co daje gwarancję satysfakcjonujących oszczędności oraz bezproblemowego wytwarzania zielonej energii elektrycznej.

Gwarancja

 • Gwarancja na panele PV wynosi od 10 do 12 lat na wady materiałowe (w zależności od producenta) oraz 25 lat na krzywą spadku mocy (min. 80% mocy po 25 latach).
 • Gwarancja na falowniki wynosi od 5 do 7 lat (w zależności od producenta) z możliwością przedłużenia okresu gwarancyjnego do 15 lub 25 lat.
 • Gwarancja na montaż wynosi 5 lata.
 • W przypadku jakichkolwiek problemów, zapewniamy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.