Instalacje fotowoltaiczne
Dla domu i biznesu

Instalacja fotowoltaiczna dla domu

Chcesz obniżyć rachunki za energię elektryczną?

Wdrożenie instalacji fotowoltaicznej pozwala znacząco obniżyć opłaty za energię elektryczną, a dodatkowo przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2  Instalacja fotowoltaiczna produkuje tzw. zieloną energię

Wypełnij formularz darmowej wyceny, a przedstawiciel INSTAPV skontaktuje się Tobą i przedstawi optymalne rozwiązanie. Możesz także skontaktować się bezpośrednio z naszym działem handlowym, który udzieli Ci wszelkich informacji, dobierze dla Ciebie optymalną instalację fotowoltaiczną oraz przygotuje bezpłatną, niezobowiązującą wycenę.

Obniżenie rachunków za prąd

Co zyskasz, dzięki instalacji fotowoltaicznej?

 • Oszczędności w budżecie domowym – rachunki za prąd obniżą się nawet o 70-90% w skali roku.
 • Podatek niższy nawet o 53 000 zł - wszystkie osoby fizyczne mogą odliczyć od podstawy podatku dochodowego koszty związane z zakupem, montażem oraz uruchomieniem instalacji fotowoltaicznej do kwoty 53 000 zł. Jeśli kwota odliczenia nie znajduje pokrycia w rocznym dochodzie podatnika, będzie ona podlegać odliczeniu w kolejnych 6 latach, począwszy od końca roku podatkowego, w którym poniesiono pierwszy wydatek. Możemy skorzystać z odliczenia zarówno, gdy rozliczamy się według skali podatkowej (przy stawce 18% i 32%), jak również według podatku liniowego oraz ryczałtu.
 • Korzystanie z darmowej energii w pierwszej kolejności - system działa tak, by w pierwszej kolejności zużywana była energia słoneczna, a dopiero po jej wyczerpaniu płatna energia z zakładu energetycznego.
 • Możliwość magazynowania energii w sieci elektroenergetycznej – ewentualne nadwyżki wyprodukowanej energii elektrycznej przesyłane są do sieci i magazynowane. Właściciele mikroinstalacji o mocy do 10 kW za 1 kWh oddaną do sieci będą mogli odebrać z niej 0,8 kWh (za magazynowanie, zakład energetyczny zachowa dla siebie 20% energii).
 • Ochronę przed wzrostem cen i zabezpieczenie emerytalne – instalacja fotowoltaiczna zapewnia niezależność energetyczną. Stajesz się samowystarczalny i zabezpieczasz się na wypadek wzrostu cen. Gdy przejdziesz na emeryturę, nie będziesz musiał się martwić o wysokie rachunki za prąd.
 • Pełny komfort użytkowania - system nie posiada elementów ruchomych, dlatego jest bezobsługowy. Odpowiednio zaprojektowany nie wymaga praktycznie żadnych nakładów pracy w trakcie eksploatacji. Prąd produkowany jest bez angażowania domowników.
 • Szybkie ROI - okres zwrotu z inwestycji wynosi średnio 7-10 lat. Stopa zwrotu jest wyższa niż w przypadku lokaty bankowej czy wynajmu nieruchomości.
 • Bezpieczeństwo - panele fotowoltaiczne objęte są aż 25-letnią gwarancją wydajności.
 • Możliwość bezpośredniego wpływania na ochronę środowiska - instalacje fotowoltaiczne w czasie produkcji energii elektrycznej emitują 96% mniej zabójczego dwutlenku węgla niż elektrownie węglowe.

Jak przebiega współpraca?

 1. Wypełnij formularz darmowej wyceny
  Dzięki danym zawartym w formularzu, nasz zespół projektowy może przygotować wstępne propozycje rozwiązań, dopasowanych do Twoich potrzeb. Następnie skontaktuje się z Tobą dedykowany konsultant oraz przedstawi ofertę.
 2. Umawiamy się na spotkanie
  Konsultant ustali z Tobą dogodny termin spotkania (w Twoim domu) oraz udzieli Ci wszelkich informacji.
 3. Dokonujemy wizji lokalnej
  Nasz przedstawiciel przyjedzie do Ciebie, by sprawdzić możliwości techniczne montażu, przedstawić parametry optymalnej instalacji fotowoltaicznej oraz odpowiedzieć na wszelkie, nurtujące Cię pytania. Następnie, na podstawie uzyskanych informacji i przeprowadzonej wizji lokalnej, przygotuje darmową wycenę.
 4. Wybieramy optymalny sposób finansowania i analizujemy możliwość uzyskania dopłaty.
  Instalacja fotowoltaiczna może zostać sfinansowana z własnych środków lub można uzyskać nisko oprocentowany kredyt. Nasza firma pomaga w uzyskaniu kredytu na sfinansowanie instalacji w banku BNP Pariba. Jednocześnie nasz przedstawiciel udzieli informacji o aktualnie funkcjonujących dopłatach.
 5. Podpisujemy umowę
  Po zaakceptowaniu warunków, nasz przedstawiciel - na miejscu przygotuje dla Ciebie umowę, a po wyjaśnieniu wszelkich wątpliwości i jej podpisaniu, przekaże zlecenie do dalszej realizacji oraz sprawdzi dostępne terminy montażu.
 6. Umawiamy termin montażu instalacji
  Termin wykonania prac montażowych zależy od warunków atmosferycznych oraz ilości aktualnie obsługiwanych zleceń, dlatego ustalona data może ulec przesunięciu o +/- 5 dni. Nasi monterzy przed przyjazdem poinformują Cię o dokładnym terminie rozpoczęcia prac.
 7. Montujemy i podłączamy instalację
  Czas instalacji zazwyczaj wynosi 1-3 dni, jednak może ulec wydłużeniu ze względu na trudne warunki atmosferyczne, uniemożliwiające prace na dachu. Po wykonaniu instalacji, nasi montażyści dokonają niezbędnych pomiarów oraz sporządzą odpowiedni protokół.
 8. Zgłaszamy instalację do Zakładu Energetycznego
  Nasz przedstawiciel nieodpłatnie pomoże Ci w przygotowaniu kompletnej dokumentacji, niezbędnej do zgłoszenia przyłączenia mikroinstalacji do sieci elektroenergetycznej. Po zgłoszeniu, w ciągu 30 dni, Zakład Energetyczny ma obowiązek bezpłatnie wymienić licznik w Twoim domu na dwukierunkowy. Do momentu wymiany, instalacja powinna pozostać wyłączona.
 9. Rozpoczynasz produkcję własnej energii elektrycznej
  System jest bezobsługowy, co oznacza, że prąd produkuje się bez angażowania Ciebie i pozostałych domowników. W przypadku jakichkolwiek problemów, zapewniamy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Warto wiedzieć

 • Wypełnienie formularza darmowej wyceny pozwala znacznie skrócić czas przygotowania rzetelnej oferty i umożliwia domknięcie wszelkich formalności przed montażem podczas jednego spotkania z przedstawicielem.
 • W ofercie posiadamy rozwiązania różnych dostawców, dzięki czemu możemy dopasować instalację oraz sposób jej montażu do indywidualnych potrzeb każdego Klienta.
 • Korzystamy z paneli oraz osprzętu wiodących, sprawdzonych producentów, co daje gwarancję satysfakcjonujących oszczędności oraz bezproblemowego wytwarzania zielonej energii elektrycznej.

Gwarancja

 • Gwarancja na panele PV wynosi od 10 do 12 lat na wady materiałowe (w zależności od producenta) oraz 25 lat na krzywą spadku mocy (min. 80% mocy po 25 latach).
 • Gwarancja na falowniki wynosi od 5 do 7 lat (w zależności od producenta) z możliwością przedłużenia okresu gwarancyjnego do 15 lub 25 lat.
 • Gwarancja na montaż wynosi 5 lata.
 • W przypadku jakichkolwiek problemów, zapewniamy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.