Fotowoltaika Gliwice
Instalacje fotowoltaiczne
Dla domu i biznesu

Fotowoltaika Gliwice

 

 

Panele fotowoltaiczne Gliwice

InstaPV to firma zajmująca się systemami fotowoltaicznymi w Gliwicach. Charakteryzujemy się tym, że dostarczamy tylko i wyłącznie najnowocześniejsze technologie oraz produkty wysokiej jakości. Posiadamy duże doświadczenie, co przekłada się na fachową obsługę odwiedzających nas Klientów.

Dokładamy wszelkich starań, aby sprostać oczekiwaniom każdej osoby. Z tego powodu dobraliśmy zespół wyspecjalizowanych ekspertów, których wiedza i doświadczenie pozwalają na fachową pomoc odnośnie instalacji fotowoltaicznych Gliwice.

Fotowoltaika Gliwice

 

Co wchodzi w skład naszej oferty paneli fotowoltaicznych?

W skład naszych usług wchodzi montaż wszystkich paneli fotowoltaicznych dostępnych na rynku. Cechujemy się wysokowydajnymi instalacjami fotowoltaicznymi do miejsc takich jak obiekty komercyjne czy mieszkaniowe. Instalacje fotowoltaiczne Gliwice to innowacyjny system, którego zadaniem jest zmienianie energii słonecznej na energię elektryczną. Jakie korzyści płyną z posiadania paneli fotowoltaicznych w naszym domu? Jest to przede wszystkim oszczędność. Dzięki wykorzystaniu darmowej energii promieniowania słonecznego w połączeniu z odpowiednio dobranym projektem i prawidłowym montażem do opłaty pozostaną jedynie koszty stałe. Prąd, który wyprodukujemy, zużywany jest na bieżąco, natomiast nadwyżka oddawana jest do sieci energetycznej. Stanowi to niezwykle interesujące rozwiązanie, gdyż sieć energetyczna pełni również magazyn energii. Fotowoltaika Gliwice to nie tylko korzyści finansowe, to także system, który działa na podstawie odnawialnych źródeł energii, co czyni go w pełni ekologicznym. Dzięki niemu nie zanieczyszczamy środowiska naturalnego, maksymalnie wykorzystując moc pochodzącą ze słońca. 

W JAKI SPOSÓB DZIAŁA FOTOWOLTAIKA?

Panele fotowoltaiczne Gliwice produkują energię elektryczną poprzez odbicie fotonów od powłoki znajdującej się wewnątrz ogniwa. Następnie wytwarzany prąd stały przepływa do inwertera, w którym to zostaje przetworzony na prąd zmienny. Energia elektryczna, którą wytwarzamy, może być wykorzystywana na bieżąco bądź magazynowana. W przypadku, w którym będziemy mieć nadwyżkę prądu, możemy oddać ją do zakładu energetycznego, którą później będziemy mogli wykorzystać jeszcze w tym samym roku rozliczeniowym. Ogromną zaletą fotowoltaiki Gliwice jest fakt, iż jej montaż możemy przeprowadzić w dowolnym momencie, gdyż nie wymaga on wymiany instalacji elektrycznej. Należy jednak pamiętać o tym, że trzeba posiadać własną mikroinstalację produkującą prąd.

Panele słoneczne Gliwice

Dofinansowanie fotowoltaiki Gliwice

Dotację na program "Mój Prąd" może otrzymać każda osoba fizyczna wytwarzająca energię elektryczną na własne potrzeby i ma zawartą umowę kompleksową (z Operatorem Sieci Dystrybucyjnej, zakładem energetycznym), która reguluje sprawy związane z wprowadzeniem do sieci energii elektrycznej z mikroinstalacji. 

Beneficjent może otrzymać dofinansowanie w formie dotacji pokrywającej do 50% kosztów kwalifikowanych mikroinstalacji, jednak nie może to być kwota większa niż 5000 zł na jedno przedsięwzięcie. Ponadto koszt wdrożenia instalacji fotowoltaicznej przekracza zazwyczaj 10 000 zł, więc możesz liczyć na wsparcie w maksymalnej wysokości. Koszty inwestycji, które nie zostały pokryte z programu, można odliczyć od podatku. Dotacja zwolniona jest z podatku PIT, a pełny zwrot z inwestycji następuje zwykle po 6-8 latach.

Istnieje możliwość ubiegania się o dotację, jeżeli:

 • inwestycja nie stanowi rozbudowy istniejącej instalacji,
 • wydatki poniesiono nie wcześniej niż 23 lipca 2019 r. i instalacja nie została przyłączona przed tym terminem,
 • posiada ona moc od 2 do 10 kW, a także przeznaczona jest na cele mieszkaniowe,
 • instalacja fotowoltaiczna została już wykonana oraz podłączona do sieci elektroenergetycznej.

 

Po więcej informacji kliknij tutaj.

KONTAKT - FOTOWOLTAIKA GLIWICE

W razie jakichkolwiek problemów związanych z fotowoltaiką Gliwice zachęcamy do zasięgnięcia pomocy wśród naszych pracowników. Gwarantujemy, że odpowiedzą oni na wszystkie nurtujące Państwa pytania. W przypadku, w którym nie posiadają Państwo możliwości skorzystania z telefonu, proponujemy wypełnić formularz kontaktowy znajdujący się na naszej stronie internetowej. Wystarczy tylko wpisać imię, nazwisko, adres e-mail, telefon oraz oczywiście zadać pytanie. Po jego wypełnieniu w ciągu 24 godzin dostaną Państwo wiadomość zwrotną. Zapraszamy do skorzystania z usług fotowoltaiki Gliwice. Zapoznaj się również z naszą ofertą dla województwa śląskiego: fotowoltaika Śląsk.

Panele fotowoltaiczne Gliwice

Fotowoltaika Gliwice FAQ

 1. Czym jest fotowoltaika?

  Jest to technologia stałej produkcji energii elektrycznej z promieniowania słonecznego.

 2. Kto może zainstalować instalację fotowoltaiczną?

  Każda osoba posiadająca określony stosunek prawny do nieruchomości - własność prywatna, wynajem, dzierżawa.

 3. W jakich sytuacjach nie powinno się instalować fotowoltaiki?

  W sytuacji w której na danym obszarze występuje wyjątkowo często duże zacienienie, lub bardzo zły stan dachu.

 4. Czy taka inwestycja się zwraca?

  Najczęściej instalacja fotowoltaiczna w domu jednorodzinnym zwraca się po około 8 latach, daje to około od 10 do 15% zwrotu w skali roku.

 5. Jak długo działają panele słoneczne?

  Producenci najeczęściej dają gwarancję od 10 do 12 lat na same panele oraz od 20 do 30 lat na spadek mocy.