Panele fotowoltaiczne Gliwice

InstaPV to firma zajmująca się systemami fotowoltaicznymi w Gliwicach. Charakteryzujemy się tym, że dostarczamy tylko i wyłącznie najnowocześniejsze technologie oraz produkty wysokiej jakości. Posiadamy duże doświadczenie, co przekłada się na fachową obsługę odwiedzających nas Klientów.

Dokładamy wszelkich starań, aby sprostać oczekiwaniom każdej osoby. Z tego powodu dobraliśmy zespół wyspecjalizowanych ekspertów, których wiedza i doświadczenie pozwalają na fachową pomoc odnośnie instalacji fotowoltaicznych Gliwice.

Fotowoltaika Gliwice

Co wchodzi w skład naszej oferty paneli fotowoltaicznych?

W skład naszych usług wchodzi montaż wszystkich paneli fotowoltaicznych dostępnych na rynku. Cechujemy się wysokowydajnymi instalacjami fotowoltaicznymi do miejsc takich jak obiekty komercyjne czy mieszkaniowe. Instalacje fotowoltaiczne Gliwice to innowacyjny system, którego zadaniem jest zmienianie energii słonecznej na energię elektryczną. Jakie korzyści płyną z posiadania paneli fotowoltaicznych w naszym domu? Jest to przede wszystkim oszczędność. Dzięki wykorzystaniu darmowej energii promieniowania słonecznego w połączeniu z odpowiednio dobranym projektem i prawidłowym montażem do opłaty pozostaną jedynie koszty stałe. Prąd, który wyprodukujemy, zużywany jest na bieżąco, natomiast nadwyżka oddawana jest do sieci energetycznej. Stanowi to niezwykle interesujące rozwiązanie, gdyż sieć energetyczna pełni również magazyn energii. Fotowoltaika Gliwice to nie tylko korzyści finansowe, to także system, który działa na podstawie odnawialnych źródeł energii, co czyni go w pełni ekologicznym. Dzięki niemu nie zanieczyszczamy środowiska naturalnego, maksymalnie wykorzystując moc pochodzącą ze słońca.

W jaki sposób działa fotowoltaika?

Panele fotowoltaiczne Gliwice produkują energię elektryczną poprzez odbicie fotonów od powłoki znajdującej się wewnątrz ogniwa. Następnie wytwarzany prąd stały przepływa do inwertera, w którym to zostaje przetworzony na prąd zmienny. Energia elektryczna, którą wytwarzamy, może być wykorzystywana na bieżąco bądź magazynowana. W przypadku, w którym będziemy mieć nadwyżkę prądu, możemy oddać ją do zakładu energetycznego, którą później będziemy mogli wykorzystać jeszcze w tym samym roku rozliczeniowym. Ogromną zaletą fotowoltaiki Gliwice jest fakt, iż jej montaż możemy przeprowadzić w dowolnym momencie, gdyż nie wymaga on wymiany instalacji elektrycznej. Należy jednak pamiętać o tym, że trzeba posiadać własną mikroinstalację produkującą prąd.

Dofinansowanie fotowoltaiki Gliwice

Dotację na program "Mój Prąd" może otrzymać każda osoba fizyczna wytwarzająca energię elektryczną na własne potrzeby i ma zawartą umowę kompleksową (z Operatorem Sieci Dystrybucyjnej, zakładem energetycznym), która reguluje sprawy związane z wprowadzeniem do sieci energii elektrycznej z mikroinstalacji. 

Beneficjent może otrzymać dofinansowanie w formie dotacji pokrywającej do 50% kosztów kwalifikowanych mikroinstalacji, jednak nie może to być kwota większa niż 5000 zł na jedno przedsięwzięcie. Ponadto koszt wdrożenia instalacji fotowoltaicznej przekracza zazwyczaj 10 000 zł, więc możesz liczyć na wsparcie w maksymalnej wysokości. Koszty inwestycji, które nie zostały pokryte z programu, można odliczyć od podatku. Dotacja zwolniona jest z podatku PIT, a pełny zwrot z inwestycji następuje zwykle po 6-8 latach.

Istnieje możliwość ubiegania się o dotację, jeżeli:

  • inwestycja nie stanowi rozbudowy istniejącej instalacji,
  • wydatki poniesiono nie wcześniej niż 23 lipca 2019 r. i instalacja nie została przyłączona przed tym terminem,
  • posiada ona moc od 2 do 10 kW, a także przeznaczona jest na cele mieszkaniowe,
  • instalacja fotowoltaiczna została już wykonana oraz podłączona do sieci elektroenergetycznej.

Po więcej informacji kliknij tutaj.

Program Mój Prąd na lata 2021-2023

Mój Prąd na lata 2021-2023 ma na celu zwiększenie produkcji energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych. Realizatorom programu zależy również by zwiększyć autokonsumpcję wytworzonej energii elektrycznej, dzięki jej magazynowaniu. MP4 dedykuje się dla prosumentów, którzy zmienili sposób rozliczania lub od początku rozliczają się w nowym systemie net billing.

Dofinansowanie z Programu Mój Prąd 2021-2023 obejmuje takie koszta jak: zakup, transport, montaż oraz uruchomienie instalacji fotowoltaicznych, a także zakup, transport i montaż specjalistycznych urządzeń służących do magazynowania energii elektrycznej oraz zarządzania nią. MP4 dofinansowanie udziela za pomocą grantu, czyli dotacji.

Należy pamiętać, by wnioski wypełnić oraz przesłać za pomocą specjalnej aplikacji GWD. Wszelka dokumentacja, która zostanie złożona w formie papierowej do NFOŚiGW bądź wysłana mailowo lub ze skrzynki ePUAOP będzie natychmiastowo odrzucana. Poprawnie przesłana, skompletowana i uzupełniona dokumentacja zostanie rozpatrzona w przeciągu 300 dni roboczych od dnia, w którym została zarejestrowana przez NFOŚiGW. Jeżeli wniosek będzie wymagał uzupełniania i potrzebne dokumenty poprzez aplikację zostaną dosłane w przeciągu maksymalnie 10 dni, będzie on oczekiwał na rozpatrzenie 350 dni.

Panele słoneczne Gliwice
Panele fotowoltaiczne Gliwice

Kontakt - Fotowoltaika Gliwice

W razie jakichkolwiek problemów związanych z fotowoltaiką Gliwice zachęcamy do zasięgnięcia pomocy wśród naszych pracowników. Gwarantujemy, że odpowiedzą oni na wszystkie nurtujące Państwa pytania. W przypadku, w którym nie posiadają Państwo możliwości skorzystania z telefonu, proponujemy wypełnić formularz kontaktowy znajdujący się na naszej stronie internetowej. Wystarczy tylko wpisać imię, nazwisko, adres e-mail, telefon oraz oczywiście zadać pytanie. Po jego wypełnieniu w ciągu 24 godzin dostaną Państwo wiadomość zwrotną. Zapraszamy do skorzystania z usług fotowoltaiki Gliwice. Zapoznaj się również z naszą ofertą dla województwa śląskiego: fotowoltaika Śląsk.

Fotowoltaika Gliwice FAQ

CZYM JEST FOTOWOLTAIKA?

Proces ten polega na wykorzystaniu zjawiska fotoelektrycznego, w którym niektóre materiały są w stanie wchłonąć fotony (cząsteczki światła) i przekształcać je w prąd elektryczny. Przekształcenie to odbywa się w urządzeniach zwanych ogniwami fotowoltaicznymi lub panelami słonecznymi. Dzięki tej technologii możemy uzyskać czystą energię elektryczną, którą można wykorzystać do zasilania domów, firm czy też budynków użyteczności publicznego. Panele słoneczne wykorzystują energię słoneczną do wytwarzania czystej energii elektrycznej. Panele słoneczne są składane z wielu ogniw fotowoltaicznych, które są połączone razem w szeregi i równolegle, aby uzyskać pożądany poziom napięcia i prądu.

KOMU POWIERZYĆ MONTAŻ INSTALACJI FOTOWOLTAICZNEJ?

Instalację fotowoltaiczną może zainstalować firma lub osoba posiadająca odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia do wykonania takiej usługi.Wybierając instalatora warto sprawdzić portfolio realizacji oraz opinie o firmie. Ważne są także sprzęty na jakich realizowane są instalacje (marka paneli, inwertera) oraz długość gwarancji na sprzęt i montaż. Dla wielu odbiorców istotny jest także serwis posprzedażowy.

CZY ZWRACA SIĘ INWESTYCJA W SYSTEMY FOTOWOLTAICZNE?

Inwestycja w systemy fotowoltaiczne może się zwrócić w zależności od wielu czynników, takich jak koszt systemu, wielkość i wydajność instalacji, ceny energii elektrycznej, stawki taryfowe, czy warunki klimatyczne.

Najczęściej instalacja fotowoltaiczna w domu jednorodzinnym zwraca się po około 8 latach, daje to około od 10 do 15% zwrotu w skali roku. Po tym okresie systemy fotowoltaiczne mogą generować darmową energię elektryczną przez kolejne 20-25 lat, co może przynieść oszczędności i zyski finansowe.

JAK DŁUGO DZIAŁAJĄ PANELE SŁONECZNE?

Czas, przez jaki panele słoneczne będą działały, zależy od wielu czynników, w tym od jakości paneli, warunków pogodowych, sposobu montażu i używania.

Producenci najczęściej dają gwarancję od 13 do 15 lat na same panele oraz od 20 do 30 lat na spadek mocy. W rzeczywistości panele słoneczne będą działać przez wiele lat, ponieważ są przygotowane do wytrzymania siły wiatru, a także innych czynników zewnętrznych. Dzieje się tak głównie dlatego, że panele słoneczne nie mają ruchomych części. Rzadko pękają od wewnątrz i zwykle są uszkadzane tylko przez siły zewnętrzne, takie jak niewłaściwa instalacja lub skrajne zjawiska pogodowe.

CO DZIEJE SIĘ Z PANELAMI FOTOWOLTAICZNYMI, GDY ICH OKRES UŻYTKOWANIA DOBIEGNIE KOŃCA?

W przypadku, gdy panele nie są już w stanie generować energii elektrycznej w wystarczającej ilości, nadal można je wykorzystać do produkcji energii cieplnej lub przekształcić na potrzeby innych zastosowań.

Jeśli panele są w złym stanie, nie nadają się już do użytku i wymagają recyklingu. Recykling paneli fotowoltaicznych polega na odzyskaniu materiałów, takich jak szkło, aluminium i krzem, które mogą być ponownie wykorzystane do produkcji nowych paneli fotowoltaicznych. Po zakończeniu okresu użytkowania paneli zgodnie z obowiązującymi przepisami, producenci paneli mają obowiązek ich zbiórki i recyklingu.