Fotowoltaika Śląsk
Instalacje fotowoltaiczne
Dla domu i biznesu

Fotowoltaika Śląsk

 

 

Instalacje fotowoltaiczne Śląsk

InstaPV to firma, która zajmuje się instalacjami fotowoltaicznymi na terenie Śląska. Dokładamy wszelkich starań, aby dostarczać naszym Klientom tylko i wyłącznie najnowocześniejsze technologie, a także produkty najwyższej klasy. Staramy się sprostać oczekiwaniom każdej osoby, dlatego obraliśmy sobie za cel wysokiej jakości obsługę oraz ciągły rozwój. Nasz zespół składa się z wykwalifikowanych specjalistów, którzy posiadają wieloletni staż w zawodzie oraz odpowiednie umiejętności. Dzięki temu są w stanie zapewnić wszystkim naszym Klientom fachową pomoc i doradztwo odnośnie instalacji fotowoltaicznych Śląsk.

Fotowoltaika Śląsk

 

Działanie paneli fotowoltaicznych

Zadaniem paneli fotowoltaicznych jest produkowanie energii elektrycznej za pomocą odbijających się fotonów od powłoki, która znajduje się w środku ogniwa. Potem wytwarzany prąd stały zaczyna przepływać do inwertera, w którym zachodzi proces przetworzenia go na prąd zmienny. Produkowana przez nas energia elektryczna może być od razu wykorzystana lub magazynowana. Jeżeli znajdziemy się w sytuacji, w której będziemy mieć nadwyżkę prądu, istnieje możliwość, aby zbędny nadmiar oddać do zakładu energetycznego. Takie rozwiązanie pozwala na późniejsze wykorzystanie zebranej energii jeszcze w tym samym roku rozliczeniowym. Z pomocą INSTAPV fotowoltaika Śląsk staniesz się szczęśliwym posiadaczem urządzenia, które poza tym, że dostarcza naszemu domowi potrzebną energię, to jeszcze jest w pełni ekologiczne.

Nasza oferta

Nasze usługi obejmują montaż wszystkich instalacji fotowoltaicznych, które dostępne są na rynku. W jakim miejscu miejscach można zamontować panele fotowoltaiczne? Istnieje możliwość założenia ich zarówno w obiektach mieszkalnych, jak i w komercyjnych. Ponadto dużą zaletą naszej firmy INSTAPV fotowoltaika Śląsk jest fakt, iż montaż paneli możemy przeprowadzić w dowolnym momencie. Poza tym nie wymaga on wymiany instalacji elektrycznej znajdującej się w budynku. Trzeba się jedynie zaopatrzyć we własną mikroinstalację, która produkuje prąd. Instalacje fotowoltaiczne to niezwykle nowoczesny system, którego głównym założeniem jest zmienianie energii słonecznej na energię elektryczną.

Zalety instalacji fotowoltaicznych

Jedną z korzyści płynących z posiadania paneli fotowoltaicznych jest oszczędność. Wykorzystując energię promieniowania słonecznego, która poparta jest prawidłowo dobranym projektem oraz montażem, jedyne rzeczy, które pozostają do opłaty to koszty stałe. Produkowany przez nas prąd, zużywany na bieżąco. Z kolei nadwyżkę możemy oddać do sieci energetycznej. W ten sposób sieć energetyczna pełni również rolę magazynu energii. Poza korzyściami finansowymi zyskujemy również ekologiczną moc pochodzącą ze słońca. Dzięki odnawialnym źródłom energii nie zanieczyszczamy środowiska naturalnego oraz maksymalnie wykorzystujemy energię pochodzącą ze słońca. Decydując się na wybór naszej firmy, zapewniasz sobie wsparcie ekspertów, którzy są w stanie zapewnić Ci obsługę na najwyższym poziomie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą instalacji fotowoltaicznych Śląsk oraz w razie potrzeby do kontaktu z naszymi pracownikami.

Fotowoltaika Śląsk FAQ

 1. Czym jest fotowoltaika?

  Jest to technologia stałej produkcji energii elektrycznej z promieniowania słonecznego.

 2. Kto może zainstalować instalację fotowoltaiczną?

  Każda osoba posiadająca określony stosunek prawny do nieruchomości - własność prywatna, wynajem, dzierżawa.

 3. W jakich sytuacjach nie powinno się instalować fotowoltaiki?

  W sytuacji w której na danym obszarze występuje wyjątkowo często duże zacienienie, lub bardzo zły stan dachu.

 4. Czy taka inwestycja się zwraca?

  Najczęściej instalacja fotowoltaiczna w domu jednorodzinnym zwraca się po około 8 latach, daje to około od 10 do 15% zwrotu w skali roku.

 5. Jak długo działają panele słoneczne?

  Producenci najeczęściej dają gwarancję od 10 do 12 lat na same panele oraz od 20 do 30 lat na spadek mocy.