Fotowoltaika Śląsk
Instalacje fotowoltaiczne
Dla domu i biznesu

Fotowoltaika Śląsk, Panele słoneczne Śląskie

 

Instalacje fotowoltaiczne Śląsk

InstaPV to firma, która oferuje instalacje fotowoltaiczne na terenie województwa śląskiego. Dokładamy wszelkich starań, aby dostarczać naszym Klientom tylko i wyłącznie innowacyjne produkty najwyższej klasy. Staramy się sprostać oczekiwaniom każdej osoby, dlatego obraliśmy sobie za cel kompleksową obsługę oraz ciągły rozwój. Nasz zespół składa się z wykwalifikowanych specjalistów, którzy posiadają wieloletni staż w zawodzie oraz odpowiednie umiejętności. Dzięki temu są w stanie zapewnić wszystkim naszym Klientom fachową pomoc i doradztwo odnośnie instalacji fotowoltaicznych Śląsk.

Fotowoltaika Śląsk

 

Działanie paneli fotowoltaicznych

Zadaniem paneli fotowoltaicznych jest produkowanie energii elektrycznej za pomocą odbijających się fotonów od powłoki, która znajduje się w środku ogniwa. Potem wytwarzany prąd stały zaczyna przepływać do inwertera, w którym zachodzi proces przetworzenia go na prąd zmienny. Produkowana przez nas energia elektryczna może być od razu wykorzystana lub magazynowana. Jeżeli znajdziemy się w sytuacji, w której będziemy mieć nadwyżkę prądu, istnieje możliwość, aby zbędny nadmiar oddać do zakładu energetycznego. Takie rozwiązanie pozwala na późniejsze wykorzystanie zebranej energii jeszcze w tym samym roku rozliczeniowym. Z pomocą INSTAPV staniesz się szczęśliwym posiadaczem urządzenia, które poza tym, że dostarcza naszemu domowi potrzebną energię, to jeszcze jest w pełni ekologiczne. Planujesz zakup pompy ciepła? Dzięki solarom zaoszczędzisz na rachunkach za prąd i będziesz w stanie ogrzewać swój dom niemal za darmo!

Nasze atuty
Dostarczamy najlepsze produkty
Stosujemy najnowocześniejsze technologie
Zadowolenie klienta jest dla nas najważniejsze
Dbamy o krótki czas realizacji
Gwarantujemy profesjonalny montaż
Zapewniamy korzystne warunki

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ - PANELE SŁONECZNE ŚLĄSK

Nasze usługi obejmują montaż wszystkich instalacji fotowoltaicznych, które dostępne są na rynku. W jakim miejscu miejscach można zamontować panele fotowoltaiczne? Istnieje możliwość założenia ich zarówno w obiektach mieszkalnych, jak i w komercyjnych. Ponadto dużą zaletą naszej firmy INSTAPV fotowoltaika Śląsk jest fakt, iż montaż paneli możemy przeprowadzić w dowolnym momencie. Poza tym nie wymaga on wymiany instalacji elektrycznej znajdującej się w budynku. Trzeba się jedynie zaopatrzyć we własną mikroinstalację, która produkuje prąd. Moduły fotowoltaiczne to niezwykle nowoczesny system, którego głównym założeniem jest zmienianie energii słonecznej na energię elektryczną.

Panele słoneczne Śląsk

Dofinansowanie fotowoltaiki Śląsk

Dotację na program "Mój Prąd" może otrzymać każda osoba fizyczna wytwarzająca energię elektryczną na własne potrzeby i ma zawartą umowę kompleksową, która reguluje sprawy związane z wprowadzeniem do sieci energii elektrycznej z mikroinstalacji. Jej celem jest zwiększenie produkcji energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce

Czego możesz oczekiwać od dofinansowania? Beneficjent może otrzymać dofinansowanie w formie dotacji pokrywającej do 50% kosztów kwalifikowanych mikroinstalacji, jednak nie może to być kwota większa niż 5000 zł na jedno przedsięwzięcie. Poza tym koszt instalacji solarów przekracza zwykle 10 000 zł, z tego powodu możesz liczyć na wsparcie w maksymalnej wysokości. Koszty instalacji fotowoltaicznej, które nie zostały pokryte z programu, można odliczyć od podatku. Dotacja zwolniona jest z podatku PIT, a pełny zwrot z inwestycji następuje zazwyczaj po 6-8 latach.

Istnieje możliwość ubiegania się o dotację w przypadku, w którym:

 • inwestycja nie stanowi rozbudowy istniejącej instalacji,
 • instalacja fotowoltaiczna została już wykonana oraz podłączona do sieci elektroenergetycznej,
 • posiada ona moc od 2 do 10 kW, a także przeznaczona jest na cele mieszkaniowe,
 • wydatki poniesiono nie wcześniej niż 23 lipca 2019 r. i instalacja nie została przyłączona przed tym terminem.

 

Po więcej informacji kliknij tutaj.

Nasze realizacje

ZALETY INSTALACJI FOTOWOLTAICZNYCH

Jedną z korzyści płynących z posiadania paneli fotowoltaicznych jest oszczędność. Wykorzystując energię promieniowania słonecznego, która poparta jest prawidłowo dobranym projektem oraz montażem, jedyne rzeczy, które pozostają do opłaty to koszty stałe. Produkowany przez nas prąd, zużywany na bieżąco. Z kolei nadwyżkę możemy oddać do sieci energetycznej. W ten sposób sieć energetyczna pełni również rolę magazynu energii. Poza korzyściami finansowymi zyskujemy również ekologiczną moc pochodzącą ze słońca. Dzięki odnawialnym źródłom energii nie zanieczyszczamy środowiska naturalnego oraz maksymalnie wykorzystujemy energię pochodzącą ze słońca. Decydując się na wybór naszej firmy, zapewniasz sobie wsparcie ekspertów, którzy są w stanie zapewnić Ci obsługę na najwyższym poziomie. Dostarczamy instalacje fotowoltaiczne do domów szybko i sprawnie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą montażu instalacji fotowoltaicznych Śląsk oraz w razie potrzeby do kontaktu z naszymi pracownikami. Sprawdź również naszą ofertę dla Gliwic: fotowoltaika Gliwice.

Panele fotowoltaiczne Śląsk

Opinie naszych klientów

15 grudnia 2022
Polecam firmę zaczynając od przedstawiciela Pana Michała oraz fantastyczną, fachowa ekipe Pana Bogdana. Instalacja pompy ciepła pełna profesja. Bardzo dziekuję...
24 listopada 2022
Polecam z całym przekonaniem firmę Insta PV. Pan Ireneusz S. w fachowy sposób przygotował ofertę według mojego zapotrzebowania. Ekipa Pana Zbyszka zamontowała mi instalację fotowoltaiczną 9,6 kwp, wszystko zostało zrobione bardzo sprawnie i czysto. Na koniec chciałbym pozdrowić Panią o...
7 listopada 2022
Polecam firmę w 100%, mam od nich fotowoltaike i pompę ciepła. Super fachowcy, sprawna obsługą, zawsze dostępni....
7 listopada 2022
Wszystko oki firma godna zaufania Pan Ireneusz fachowiec doradził był zawsze dotepny i rzetelny...
7 listopada 2022
Fantastyczna robota i pełen profesjonalizm. Pomagają nawet przy złożeniu wniosku o dofinansowanie od A do Z. Polecam wszystkim i dziękuję....
20 października 2022
Bardzo solidna FIRMA !!! Polecam...

Fotowoltaika Śląsk FAQ

 1. Czym jest fotowoltaika?

  Jest to technologia stałej produkcji energii elektrycznej z promieniowania słonecznego.

 2. Kto może zainstalować instalację fotowoltaiczną?

  Każda osoba posiadająca określony stosunek prawny do nieruchomości - własność prywatna, wynajem, dzierżawa.

 3. W jakich sytuacjach nie powinno się instalować fotowoltaiki?

  W sytuacji w której na danym obszarze występuje wyjątkowo często duże zacienienie, lub bardzo zły stan dachu.

 4. Czy inwestycja w systemy fotowoltaiczne zwraca się?

  Inwestycja w panele fotowoltaiczne w domu jednorodzinnym zwracają się po około 8 latach, daje to około od 10 do 15% zwrotu w skali roku.

 5. Jak długo działają panele słoneczne?

  Producenci najeczęściej dają gwarancję od 10 do 12 lat na same panele oraz od 20 do 30 lat na spadek mocy.